8 порад як зберегти здоров'я школяра

№ 1 . Здоровий сон
Відомо , що запорукою здоров'я - є здоровий сон, який триває відповідну кількість годин. Для молодших школярів це близько 10-11 годин. Звучить дуже просто , але на практиці діти часто недосипають , від чого з'являються проблеми зі здоров'ям. Особливо , дитині важко буде звикнути до нового режиму дня .
Тому , педіатри радять поступово привчати дитину спати відповідно до вимог за кілька тижнів до початку шкільних занять. Так дитина звикне до нового графіка, і їй не так важко будуть даватися ці зміни в майбутньому. У перші тижні вона буде приходити після школи втомленою і сонною. Це нормально - мозок тільки починає включатися в роботу. Запропонуйте дитині передрімати після школи 40-60 хвилин. Якщо вона не хоче , створіть спокійну невимушену обстановку без телебачення та інтернету.

№ 2 . Перевірка зору і слуху
Не чекайте , що дитина сама поскаржиться , якщо у неї виникнуть певні проблеми із зором та слухом. Краще самі відведіть її на обстеження перед початком занять. Крім того , варто обстежити зір , якщо дитина скаржиться на біль в голові, нахиляє голову набік , мружиться, коли дивиться вдалину, або читає поблизу . Це можуть бути симптоми поганого зору.
Щоб не запускати проблему, найкраще вирішити її відразу, коли ще щось можна зробити і уникнути окулярів.

№ 3 . Обіди
Слідкуйте, щоб ваша дитина, особливо, якщо це молодший школяр, вчасно обідала. Це обов'язково має бути здорова їжа, поживна , багата на вітаміни.
Розпитуйте дитину, що вона їла сьогодні в школі, чи було їй смачно. Нехай пояснить , чому їжа їй не сподобалася. По можливості , можете навідатися до шкільної їдальні , щоб перевірити якість їжі. Якщо ж у вас є підозри , що дитина не обідає в школі з тих, чи інших причин, компенсуйте недолік необхідних елементів поживними сніданками і вечерею .

№ 4 . Перерви на туалет
Поясніть дитині , чому важливо ходити в туалет вчасно , а не терпіти. По-перше , так малюк зможе уникнути неприємних ситуацій , по-друге , терпіння не впливає позитивно на дитячий організм. Скажіть дитині , що в цьому немає нічого ганебного . Якщо дитина захотіла в туалет під час уроку , нехай підніме руку і попроситься вийти .

№ 5 . Часто мити руки
У школі діти стикаються з тисячами різноманітних мікробів . Саме тому , гігієна рук важлива для здоров'я школяра . Поясніть дитині , чому так важливо ретельно і часто мити руки. Відзначайте цю необхідність кожного разу.
Перед початком навчального року почніть ретельніше стежити за тим , чи миє дитина руки , щоб у малюка виробилася відповідна звичка.

№ 6 . Бути готовим до захворювання
Як би сильно ви не намагалися захистити здоров'я свого школяра від захворювань, і як би ретельно ви не привчали його дотримуватися правил гігієни , вам не вберегти малюка від захворювань протягом року. Будьте до цього готові. Якщо побачите , що вранці перед школою, малюк кашляє, або погано себе почуває, відразу прийміть відповідні заходи, щоб «схопити» перші симптоми хвороби вчасно.
Попросіть на роботі відгул, щоб доглянути за малюком. При правильному і своєчасному догляді, дитина не захворіє.

№ 7 . Безпека
Обов'язково нагадайте дитині про всі можливі заходи безпеки. Прогуляйтеся з нею шкільним маршрутом , аналізуючи , які небезпеки можуть чекати її на шляху до школи і як їх можна уникнути.
Чи не відпускайте маленьких дітей до школи без нагляду. Також, не думайте, що старший брат або сестра зможуть забезпечити контроль і повну безпеку . Насправді, відволікаючих факторів для 7-12 річних дітей безліч . Вони ще не вміють брати на себе таку відповідальність.
Нагадайте також , що дітям не можна говорити зі сторонніми і йти з ними на контакт.

№ 8 . Фізичне навантаження
Спорт і фізичне навантаження - важливі для людини. Особливо для малюка, адже спорт розвиває і загартовує організм. Почніть робити ранкову зарядку з дитиною. Запишіть її до спортивної секції. Виконуйте різні фізичні вправи вдома , або грайте в ігри , які сприяють фізичному розвитку дитини. Варіантів , знову ж , безліч . Але від цього залежить здоров'я школяра і здатність його організму створювати бар'єр перед тим чи іншим захворюванням.

Здоров'я школяра - домашнє завдання для батьків!